Teljesítmény? Az átlagosan 1400–2200 watt közötti névleges teljesítménynél sokkal fontosabb az ún. szívóteljesítmény: ennek értéke lehetőleg érje el a 400 wattot.
Porzsákkal vagy nélküle? Aki idegenkedik a porzsákkal való érintkezéstől, bízzon a port kiülepítő új módszerekben! (Vannak olyan hagyományos modellek is, amelyeknél nem kell a porzsákhoz érni cserekor.)
Kerekes vagy kézi? Ha ritkán porszívózik, használjon nagy teljesítményű gördülő készüléket, ha viszont egy héten többször is, érdemesebb könnyű, vezeték nélküli (!) kézi porszívót választani.
Zajszint? Igyekezzen a 70 dB-t nem jelentősen meghaladó zajszintű készüléket választani.
Szűrés? Allergiások feltétlenül ún. HEPA-szűrővel ellátott modellt válasszanak, amelyek az allergén anyagok kiszűrésére is alkalmasak.
Száraz vagy nedves? Ahol nagy felületű szőnyeg vagy kárpit rendszeresen erős szennyezésnek van kitéve, indokolt a vegyszeres tisztításra is alkalmas vizes funkcióval rendelkező eszközt választani.
Kezelhetőség? Elakadás ellen fontos a lekerekített forma, könnyíti a munkát a fokozatmentesen állítható teleszkópos szívócső, az ergonomikus fogantyú, rajta a távirányítást szolgáló legfontosabb kezelőgombokkal.
Szívófej? Fontos a minden irányban való mozgékonyságot biztosító több pár csukló, illetve az egy mozdulattal átváltható multifunkció. Rés- és kárpittisztító fej, szívóecset, „cat@dog” szívófej stb. azért tartozékként hasznos lehet.
Hatótáv? Ha nagyobb lakásban nem akarja állandóan átdugaszolni a készüléket, előnyös a legalább 8-10 méteres vezeték.
Hozzászólás