Íme, egy kis összefoglaló az emberi szexualitásról való tudásunkból, olyan új információkkal, amelyek még jól jöhetnek önnek is.
A szex serkenti a szívműködést, és „mérsékelt” intenzitású testmozgásnak számít – ezt állapították meg két montreali egyetem kutatói, 21 pár mozgásszintjének mérésével.
Ha azonban egészségesebb szeretne lenni, a szex önmagában nem elegendő a keringési rendszer intenzívebb működésre késztetéséhez. A szakértők szerint ugyanis a szív egészségéhez hetente nagyjából 150 perc mérsékelt intenzitású testmozgásra van szükség. A montreali önkénteseket véve alapul, akiknek a tudomány érdekében végzett szeretkezései átlagosan 24 percig tartottak, ez azt jelentené, hogy nagyjából mindennap szexelni kellene.
Meglepő módon – vagy szerencsére – egy másik kutatócsoport azt derítette ki, hogy nem a napi rendszerességű szeretkezés az ideális. Több mint 15 ezer amerikai megkérdezése után azokat találták a legboldogabbnak, akik átlagosan hetente egyszer szeretkeznek.
A Coloradói Egyetem munkatársai szerint az is boldoggá tehet, ha másokhoz képest fokozottabbnak gondoljuk szexuális aktivitásunkat.
– A több szex boldoggá tesz. Még boldogabbak leszünk, ha azt gondoljuk, hogy többet szeretkezünk másoknál – magyarázza Tim Wadsworth szociológus. Eredményeik azt mutatják, hogy ennek a fordítottja is igaz: ha úgy véljük, másoknak több szexben van részük, mint nekünk, az boldogtalansághoz vezet.
Szex kontra futás |
Ha követi a Tour de France eseményeit, azt is érdekesnek találhatja, hogy a híres kerékpárverseny is hasznos adatokkal szolgált a szexualitáskutatóknak. Erik Postma, a Zürichi Egyetem evolúcióbiológusa arra kért embereket, mondják meg 80, általuk nem ismert versenyzőről, mennyire találják őket vonzónak.
Kiderült, hogy a legjóképűbbnek ítélt biciklisek 2012-ben általában jobban teljesítettek a 3497 kilométeres távon. Az evolúció során összekapcsolódhatott az állóképesség más tulajdonságokkal, így az arc vonzóságával, s a nők még ma is hajlamosabbak azt a fickót választani, akiről látszik: többet bír.
Hozzászólás